Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/data/c/f/cf1f31cb-baa8-403c-b98d-f447d8e41682/detskemeditacie.sk/web/wp-content/plugins/wow-carousel-for-divi-lite/wow-divi-carousel-lite.php/languages/divi-carousel-lite-sk_SK.mo) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php80/bin/) in /data/c/f/cf1f31cb-baa8-403c-b98d-f447d8e41682/detskemeditacie.sk/web/wp-includes/l10n.php on line 763
Meditácie - Detské Meditácie

TÉMA: STARÍ RODIČIA V ŽIVOTE DIEŤAŤA

Vianoce – tak ako hocijaký iný sviatok, ktorý spája rodinu dohromady – sú skvelou príležitosťou na pomyselný návrat do detstva. Práve v ňom vyviera prameň čistej a spontánnej radosti a prirodzenej dôvery v kúzla. A čím sme dospelejší, tým viac sa v nás zakoreňujú momenty, keď sme sa cítili šťastní a bezstarostní. Medzi azda najšťastnejšie spomienky z detstva patria určite aj všetky tie nezabudnuteľné a vzácne okamihy strávené so starými rodičmi.

Pre každé dieťa sú jeho starkí oázou bezpečia a zázemím istoty. Ich náruč plná lásky, oddanosti a porozumenia dáva vnúčatám pocit bezpodmienečného prijatia, po ktorom tak veľmi túži každé ľudské mláďa. O tom, že význam tohto medzigeneračného vzťahu je v dnešných časoch rovnako dôležitý ako kedysi, píšem vo svojom vianočnom článku v časopise Moja psychológia.